Keçmiş nazir: Hüseynov qardaşları Rusiya kəşfiyyatının alətinə çevrilib"Bu gün hər kəsə aydındır ki, Mehman və Emin Hüseynov qardaşları tamamilə anlaqlı şəkildə Rusiya xüsusi xidmət orqanlarının Azərbaycana qarşı informasiya hücumunun alətinə çevriliblər. Onların "Qərbi Avropa" lokasiyası sadəcə "əfsanə"ni ört-basdır etmək üçün bir maskadır”.
“Yeni Sabah” xəbər verir ki, bunu sabiq xarici işlər naziri Tofiq Zülfüqarov öz “Facebook” səhifəsində yazıb.
O əlavə edib: "Aydındır ki, Vardanyan haqqında film bir siqnal oldu: Rusiya elitasının bizim həbsxanada məskunlaşmış maliyyə "camaşırxanası", Kreml tərəfindən "qaleralardakı qulların" "min bir əzabla topladıqlarının" qorunub saxlanmasına ən böyük təhdid kimi qəbul edilib.
Fikrimcə, hökmdən sonra daha öz havadarlarına daha ümid bəsləməyə əmin olmayan Vardanyan rəqəmlər və tarixlərlə artıq sənədli şəkildə danışacaq. Üstəlik, bu "səmimiyyət", çox güman ki, Rusiyada siyasi dekorasiyaların dəyişdirilməsinə hazırlaşan şəxslər üçün əsas təbliğat tətikçisinə (triqqerinə) çevriləcək.